دانلود بازی دوزخ دانته برای کامپیوتر

نقد بازی دوزخ دانته برای کامپیوتر

رقیبی برای کریتوس و خدایان المپ

سید طه رسولی

بازی (خدای جنگ)یکی از مهمترین بازی های سبک اکشن است که توانست ویژگی های جدیدی برای این ژانر تعریف کند.پس از موفقیت این بازی بسیاری از شرکت های بزرگ تهیه کننده بازی به این نتیجه رسیدند که همانند اکشن های اول شخص،داشتن یک بازی سوم شخص به سبک خدای جنگ برای کاتالوگ های شرکت هایشان الزامی است.

درحالی که چند هفته بیشتر به عرضه سومین شماره از خدای جنگ باقی نمانده،الکترونیک آرتز با یک بازی کاملاً مشابه به بازار وارد شده است.

بازی( دوزخ دانته )را می توان بهترین بازی تقلیدی از خدای جنگ تا به امروز دانست که شاید با کمی سرمایه گذاری بیشتر می شد رقیبی جدی برای این بازی باشد.

کسانی که بارها خدای جنگ بازی کرده باشند،با آغاز بازی و اولین حرکات دانته متوجه شباهت بی نهایت زیادی دوزخ دانته با خدای جنگ می شوند.

نوع حرکت دانته،سبک حمله به دشمن ها و زاویه دوربین کاملاً مشابه با خدای جنگ است.از سوی دیگر،نوع طراحی مرحله و حتی سکانس آغازین بازی هم همه را یاد ماجراهای کریتوس می اندازد.

بازی شروع بسیار خوبی دارد.به طور کلی اگر بخواهیم نموداری از میزان هیجان و جذابیت بازی بر حسب زمان بکشیم،این نمودار از یک پیشینه بسیار خوب شروع شده و با گذشت زمان مرتب افت می کند.

یک ساعت اول بازی حرف ندارد.

بهترین اکشن ها و مراحلی که می شود در یک بازی اکشن سوم شخص دید در یک ساعت اول بازی دوزخ دانته وجود دارند.

همان اول کار یک مبارزه هیجان انگیز با فرشته مرگ دارید و سپس به سرعت وارد حلقه نهم می شوید.

اما همین طور که در حلقه های دوزخ پیش می روید،بازی دچار افت کاملاًمحسوسی می شود.

مبارزه ها دیگر مثل دقایق اول بازی هیجان انگیز نیستند و تنوع دشمن ها کمتر و کمتر می شود.

در بسیاری از سکانس ها وقت شما صرف کشتن موج های مختلفی از هیولاهای جهنمی می شود که از چپ و راست به صحنه می آیند.

از طرفی دانته در طول بازی تنها دو سلاح دارد که هر دوی آن ها را همان اول بازی می گیرید.

با اینکه می شود برای این سلاح ها حرکات جدید خرید،اما در نهایت استفاده بیش از حد از آنها در برابر دشمن های تمام نشدنی بازی،خسته کننده می شوند.

تقسیم قدرت بین داس و چلیپا اصلاً متعادل نیست و به محض این که چند ضرب های مربوط به چلیپا را بگیرید،می توانید از راه دور بدون درگیری مستقیم با دشمن هاآن ها را بکشید.

داستان چندان جالب نیست و از آن جایی که به صورت غیر مستقیم روایت می شود،اصلاً نمی تواند اثری که مدنظر نویسنده ها بوده را روی مخاطبان بگذارد.

فلش بک ها با یک استیل کارتونی خاص روایت می شوند که باز هم یادآور فلش بک هایی هستند که در شماره اول خدای جنگ  می دیدیم.

از نظر شخصیت پردازی هم دوزخ دانته تقریباً هیچ حرفی برای گفتن ندارد.

افت در اکشن و روند بازی را می شود از روی تعداد غول آخرها و چگالی این برخوردها در نیمه اول و دوم بازی فهمید.

در نیمه دوم بازی هیچ مبارزه درست و حسابی ای درکارنیست.

پیش از ورود به شهر dis با یک غول بزرگ مواجه می شوید که در کمال تعجب و حیرت هیچ مبارزه ای با آن طراحی نشده و در عرض طی یک سکانس خسته کننده و کند(که کاملاً با ضرباهنگ کلی بازی در تضاد است)باید از این غول سواری بگیرید.

حلقه fraud که مرحله یکی مانده به آخر محسوب می شود،تبدیل شده به یک سری مراحل چالشی که معمولاً در بازی های مختلف به صورت مینی گیم و جدا از روند بازی اصلی طراحی می شوند.

تمام این افت ها نشان از این دارند که گروه سازنده در طول مراحل تولید به کمبود بودجه برخورد کرده اند و مراحل پایانی،به خصوص مبارزه نهایی با شیطان،کاملاً سرهم بندی شده به نظر می رسند.

از نظر گرافیکی بازی چندان جالب نیست.شکی نیست که در زمینه هنری،هنرمندان بازی دوزخ دانته در خلق جهنم و نحوه مجازات گناهکاران برحسب گناهان شان بر اساس کتاب کمدی الهی موفق بوده اند؛اما در بخش فنی بازی حسابی کم می آورد.

مدل شخصیت خود دانته اصلاً خوب نیست و هربار در دموهای داخل بازی،دوربین روی چهره او زوم می کند احساس می کنید با یک کاراکتر دفرم شده طرف هستید.

دوزخ دانته می توانست بازی بسیار بهتری باشد.

طراحی مراحل بسیار خوب است،معماهای منطقی جالب و خلاقانه هستند،ایده استفاده از چلیپا در کنار یک سلاح سرد در هیچ بازی دیگری دیده نمی شود و داشتن دو امتیاز تجربه مختلف برای بخشایش یا کیفر گناهکارانی که در جهنم وجود دارند به خوبی در گیم پلی پیاده شده است.

اما در نهایت اجرای بازی به خصوص در نیمه دوم،به شدت کیفیت کلی آن را پایین آورده است.شاید اگر می خواستیم از روی یک ساعت اول بازی به آن امتیاز بدهیم،امتیاز بسیار خوبی کسب می کرد.

دوزخ دانته را می شود در کمتر از 6 ساعت روی درجه سختی معمولی تمام کرد.

تمام نشدن داستان دانته و نقش بستن عبارت (ادامه دارد…)نشان می دهد که سازنده ها می خواهند این بازی را ادامه بدهند.

بعید نیست در شماره های بعد بخش های برزخ و بهشت کتاب کمدی الهی دانته هم به تصویر کشیده بشوند.

دوزخ دانته بازی خشنی است و حتماً مواظب باشید تا بازی کننده های کم سن و سال اطراف شما با این بازی تعامل نداشته باشند.

منبع: روزنامه جام جم، ضمیمه کلیک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *