نکته های تعمیراتی: فرق اسپیکر و بازر

افراد بسیاری که در حال یادگیری تعمیرات موبایل هستند اسپیکر و بازر را اشتباه میگیرند. با توضیحی که در اینجا میدهیم یک بار برای همیشه تفاوت این دو یاد خواهید گرفت.

اوایل گوشی های موبایل همانند ساعت های زنگ دار فقط قادر بودند نوعی صدای زنگ را پخش کنند. یعنی فقط میتوانستند صدای زنگ هوشدار و زنگ گوشی را پخش کنند و نمیتوانستند صدای آهنگ های خواننده ها و موزیک را پخش کنند. به بلندگویی که در این نوع گوشی های ساده استفاده میشد بازر میگفتند که به این شکل نوشته میشد: Buzzer و بین الکترونیک کاران معمولا بیزر گفته میشد.

کم کم موبایل ها پیشرفته تر شدند و قادر به پخش فیلم و موسیقی هم بودند، بلندگوی به کار رفته در این نوع موبایل ها پیشرفته تر شده و دیگر نوع بازر نبود اما همچنان تعمیرکاران طبق روال سابق و به دلیل اینکه به طور کامل الکترونیک بلد نبودند به قطعه های جدید هم بازر گفتند، در صورتی که بازر فقط صدای زنگ مثل ساعت های زنگ دار ساده را میتواند تولید کند و قادر به پخش صدای فیلم نیست.

بنابراین در همه گوشی ها پخش صدای زنگ توسط قطعه ای به نام بازر انجام میشود.

و اما اسپیکر چیست؟

همانطور که از اسمش مشخص است اسپیکر نوعی بلندگو است که قابلیت پخش همه نوع صدایی را با کیفیت عالی دارد. از همان ابتدای ساخت موبایل ها برای پخش صدای طرف مقابل در حین تماس تلفنی نیاز به بلندگوی با کیفیتی بود که صدا را واضح پخش کند بنابراین بازر انتخاب مناسبی نبود و از اسپیکر استفاده شد.

در همه گوشی ها صدای طرف مقابل در تماس تلفنی از طریق قطعه ای به نام اسپیکر پخش میشود.

منبع: الکتروفون

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] جدا کردن تاچ و ال سی دی فقط اسپیکر و سنسور جلو که به تاچ و ال سی دی متصل هستند جدا می […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *