نکته های تعمیراتی: آموزش تعویض میکروفون موبایل

میکروفون های موبایل همانطور که در آموزش قطعه شناسی توضیح دادم انواع مختلفی دارند، نوع فنری و سوکتی آن به راحتی تعویض میشوند اما نوعی که روی بورد لحیم میشود کمی مشکل است. نوع لحیم شده روی بورد هم دو مدل دارد. یک مدل معمولی است که دوپایه دارد که میتوانید به جای آن میکروفون سیمی لحیم کنید فقط باید به مثبت و منفی توجه داشته باشید که پایه وسط مثبت است و پایه کناری منفی است.

اما نوع دیجیتالی میکروفون. این مدل میکروفون بسیار حساس است و باید حواستان باشد که حرارت زیادی به آن ندهید خصوصا از قسمتی که سوراخ دارد و ورودی صدا است نباید هیتر بگیرید. برای تعویض ابتدا قطعه معیوب را با هیتر جدا کنید. چون قطعه معیوب است مهم نیست که حرارت به قطعه آسیب بزند، البته باید حواستان باشد که به بورد آسیب نزنید.

قطعه جدید را میتوانید با کمک خمیر لحیم به راحتی در جای خود لحیم کنید. یعنی به پایه ها مقداری خمیر لحیم بزنید و هیت ملایم از پشت بورد بگیرید. اما اگر خمیر لحیم نداشتید با سیم لاکی نازک هم میتوانید. بین پایه روی قطعه و محل اتصال روی بورد سیم لاکی نازک لحیم کنید. سپس قطعه را با مقداری چسب دوطرفه روی بورد بچسبانید.

الکتروفون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *