آموزش های رایگان

نکته های تعمیراتی: آموزش تعویض ال سی دی LCD تبلت چینی

آموزش رایگان سخت افزار

برای تعویض ال سی دی LCD یا نمایشگر تبلت های چینی مانند تبلت های CCIT یا پیرگاردین و… باید نکاتی را بدانید.

ابتدا تبلت را از قسمت پشت تبلت یعنی قسمت پلاستیکی باز کنید. برای باز کردن کافیست در پشت کافیست با کمک ناخن یا یک وسیله کارت مانند و نازک آن را باز کنید، چون هیچ پیچی ندارد.

بعد از اینکه آن را باز کردید باید بورد و باتری را از جای خود بلند کنید چون این دو روی ال سی دی قرار گرفته اند. ولی برای بلند کردن این دو باید ابتدا فلت های ال سی دی و فلت تاچ را جدا کنید که به صورت سوکتی هستند و راحت جدا میشوند ولی توجه داشته باشید که هیچ وقت تا زمانی که باتری به بورد متصل است فلت ال سی دی را متصل یا جدا نکنید. چون احتمال سوختگی ال سی دی وجود دارد. به همین خاطر اولین کاری که بعد از باز کردن در پشتی تبلت انجام میدهید جدا کردن باتری باشد. باتری هایی که بدون سوکت و کانکتور به برد لحیم شده اند باید با هویه سیم مثبت و منفی را جدا کنید و بعدا توجه داشته باشید به همان جای قبلی خودشان لحیم کنید.

وقتی باتری را جدا کردید نوبت به جدا کردن فلت های ال سی دی و تاچ میرسد. هرچیزی که مانع جداشدن بورد اصلی میباشد از روی بورد یا قاب پلاستیکی تبلت به آرامی جداکنید. در آخر بورد را بردارید. حالا میتوانید ال سی دی را بردارید.

آموزش تعمیر تبلت

دقت کنید که قبل از انداختن ال سی دی نو روی تبلت حتما ال سی را به بورد متصل کنیدو تست کنید. چون گاهی ورژن ال سی دی جدید به تبلت نمی خورد و تصویر ممکن است ناقص باشد. برای تست کردن هم حواستان باشد قبل از اینکه فلت ال سی دی جدید را به بورد متصل کنید حتما باتری را از برد جدا کرده باشید.

بعد از اینکه مطمئن شدید ال سی دی مناسب است دوباره تبلت را جمع کنید.

الکتروفون/ ایمان صدیقی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *